סך הכל 0.00 ₪
0
X

בית חם

תודופלקס -תגשימו חלום, תודו לנו אח"כ
סך הכל 0.00 ₪
0
X

קצת עלינו...
בית חם – כשמו כן הוא, בית פתוח וחם למגוון אנשים המתמודדים עם קשיים נפשיים שונים ומהווה בשורה של ממש לכל אותם אלו שחשים אבודים וזקוקים לכתף חמה, תמיכה ואוזן קשבת.
הרב שמואל מונק, אשר נחשף למצוקה הגדולה של נפגעי הנפש החל את דרכו בהקמת העמותה מתוך אמונה מוצקה שחייבים לחולל שינוי. יש לנפץ את המיתוס כי מצוקה נפשית היא דבר שבושה לדבר עליו, גם אם המחיר הוא שבר וקריסה.
מאז, בית חם מהווה זרקור רב עוצמה המאיר את קולות הנפש השרויים במקומות המחבוא ומייחלים להישמע. ואכן, בסיעתא דישמיא אט אט האור מבהיר את החשיכה. אלפי מתמודדים ובני משפחותים חווים את היציאה מאפילה לאורה ומבושה למפגש עם אנשים הרואים את רוממות הצלם האלוקי שבכל אדם שאנו מחויבים וערבים לרווחתו הנפשית.
-החזון שלנו-
חולים ובני משפחותיהם ישתלבו באוכלוסיה הבריאה, וכל נפש פצועה תמצא מזור.

אנו מאמינים
כי אנשים המתמודדים עם פגיעה נפשית זקוקים למענה הולם לצרכיהם המיוחדים, באופן שיאפשר להם לחיות את חייהם בעצמאות מרבית , בפרטיות ובכבוד, תוך מיצוי מלוא יכולתם וזכאים להשתתפות שוויונית ופעילה בכל תחומי החיים בחברה. ואילו בני משפחותיהם זקוקים לידע, הבנה ותמיכה שתאפשר להם להתמודד באופן מותאם עם יקיריהם.

 

 דבר המנכ"ל

מזה כשני עשורים אני זוכה להמשיך את מפעל חייו של אבי שיחי׳ בהצלת נפשות אחינו בני ישראל שחלו במחלות נפש וחייהם וחיי משפחתם נהרסו כליל. אבא ייצר מהפיכה של ממש בתחום הטיפול והגדיר מחדש את יחס החברה למחלות הנפש ולחולים.
זר לא יבין מה עובר על משפחה, שאחד מבני הבית חלה במחלת נפש, כל חלקי המשפחה סובלים סבל בלתי יתואר, בושה נוראה והתמודדות בכל רגע ורגע. המלאכים של בית חם נמצאים בכל מקום בו הם יכולים להקל, בדיסקרטיות מלאה, במקצועיות שאין שני לה והופכים לחלק מהכאב וחלק מההחלמה.
מאז הקמתה התפתחה עמותת בית חם וכיום אנו נותנים מענה מקצועי ורחב לפונים בעת משבר, טיפולים רגשיים לילדים, טיפול בבעיות קשב וריכוז ומענה בכל עת קושי או מצוקה.
בתקופה האחרונה - בעקבות משבר הקורונה התקבלו בבית חם אלפי פניות של אנשים שסובלים מחרדות, קושי בהתמודדות עם המצב, כפייתיות, דיכאונות ועוד.
אני קורא לכם אחי, ידידי עם ישראל, אנא, באו לעזרת ה׳ בגיבורים, עיזרו לבית חם להמשיך בהצלת חיים ותזכו לברכתו של מרן שר התורה שתהיו אתם ומשפחתכם בריאים בגוף ובנפש.

וברכתי ברכת כהן

״ונגע לא יקרב באהלך״

אריה‭ ‬הכהן‭ ‬מונק